A 18-24 év közötti korosztály körében 46 százalék jelölte meg a nullát, hat százalék a hatost, 43 százalék a kettő között helyezte el magát.
A fiataloknál mért megoszlás élesen ellentmond a brit társadalom egészében jelzett arányokkal, amelyek szerint a lakosság 72 százaléka teljesen heteroszexuális, és csak 23 százalék esik máshová a Kinsey-féle skálán. A 23 százalékból négyet tesznek ki a homoszexuálisok.
A YouGov 1632 brit felnőtt megkérdezésével készítette felmérését. Abban többségében minden generáció egyetértett, hogy a szexualitás nincs kőbe vésve. Szakértők szerint ez talán azzal magyarázható, hogy egyre több közszereplő beszél nyíltan szexuális irányultságáról, de az is lehet, hogy ez a vélemény egyfajta általános kulturális változás jele.
A heteroszexuálisok 60 százaléka és a homoszexuálisok 73 százaléka véli úgy, hogy a szexualitás sokrétűbb az általuk képviselt két kategóriánál. A heteroszexuálisok 27 százaléka szerint viszont nincs átmenet, az ember vagy saját neméhez vonzódik vagy az ellenkezőhöz.
forrás: ProfitLine.hu
Alfred Kinsey és csapata, akiknek az emberi szexualitással foglalkozó kutatásai radikálisan átalakították a nyugati világ szexualitásról való gondolkodását, úgy vélték, hogy az emberek nem sorolhatók be egyszerűen a hetero-, a bi-, illetve a homoszexuális kategóriákba. Ezért létrehozztak egy nullától hatig terjedő skálát, amelyen a nulla érték a teljesen heteroszexuális, a hatos érték pedig a teljesen homoszexuális (lásd fenti ábra - forrás: kinseyinstitute.org).
Kinsey és csapata emberek sokaságát interjúztatta le, és bár azt tapasztalták, hogy a többség alapvetően tisztán heteroszexuális, és csak nékány százalék aki tisztán homoszexuális, viszont a két "szélsőérték" között nagyon sokan vannak, akik mindkét oldalhoz tartoznak bizonyos mértékben.
Tesztünk ezt az interjút igyekszik helyettesíteni. Ha nem elégedett a teszt eredményével, akkor gondoljon arra: "biztosan a teszt a hibás".
Szólj hozzá Te is!