- Honnan jönnek az álmaink?
- Mit jelentenek az álmok?
- Képesek lehetünk irányítani vagy befolyásolni álmainkat? stb.
Az álomszakértők, álomkutatók szerint álmaink mögött számos meglepő érdekesség található. Ezek közül szemezgettük ki a legérdekesebbeket a SzámoldKi.hu olvasóinak:
Az álom segít a tanulásban
A Harvard Medical School tanulmánya rámutat arra a tényra, hogy az álmok közben az agy probléma megoldó és információ befogadó képessége rendkívül hatékony. Az álom tehát nem más, mint az agynak az a "fázisa", mikor az új információkat hatékonyan be tudja építeni és meg tudja érteni. Így azt javasolják, hogy tanulás után egy kiadós alvás jót tesz, de ügyeljünk arra, hogy az alvás tökéletes sötétben és zajmentes környezetben történjen (ha szól a TV alvás közben, az kifejezetten káros).
Barbara Bartlik pszichológus, szexterapeuta szerint a hölgyek hasonlót élhetnek át mint a férfiak. Ehhez nem kell más, mint az alvásnak az a fázisa, melyet REM-nek (rapid eye movement - magyarul: gyors szem-mozgás) neveznek. Az alvás REM fázisában egy erotikus álom a hölgyek esetében is orgazmust idézhet elő.
A szakember véleménye szerint az álmoknak sok esetben semmi alapjuk nincsen, egyszerűen az "agyunk műveli ezt" velünk azért, mert fél a magánytól és a sértettségtől.
Az álmok ciklikusan követik egymást és az elalvástól számítva folyamatosan hosszabbodnak. Az első álmunk általában 5 perc hosszúságú, majd ezt követően egyre hosszabb és hosszabb álmok következnek. A leghosszabb álmok általában 45-60 percig tartanak. Sajnos az álmok közül csak kevésre emlékszünk reggel.
Becslések szerint az emberek többsége közel 100.000 álmot álmodik meg élete során.
Szólj hozzá Te is!