1. Ahogyan a telefonálási időszaknak is megvan a maga időszaka (8:00-20:00), úgy az SMS küldésnek is. Ne írjunk SMS-t éjjel vagy hajnalban, mert nem tudni, hogy épp kit ébresztünk fel vele álmából.
2. Attól, hogy az SMS karakterek korlátozottak, még próbáljunk egy be- és egy elköszönést beleszőni a szövegünkbe. Legalább röviden.
3. Ne tegyük tele smile jelekkel, és ugráló békákkal a szöveget, mert olvashatatlanná teszi a rövid üzenetet, illetve nem is biztos, hogy a fogadó fél mobilja azonos módon kezeli a küldött „békát”. Lehet, hogy csak krix-krax fog megérkezni a telefonjára.
4. Írjunk helyesen! A helysírási hibák nem nézhetőek el SMS-ben sem. Az, hogy ékezettel vagy ékezet nélkül írunk, igazából mindegy, de arra figyeljünk, hogy a szöveg ékezet nélkül is értelmes maradjon, és ne változzon meg a jelentése. Mert nem mindegy, hogy azt írjuk, hogy „Iszok egy sört” vagy azt, hogy „Iszok egy sort.”
5. Ne használjuk az SMS-t komoly témák megvitatására vagy közlésre. Például SMS-ben szakítani, felmondani a munkahelyen, vagy elválni nem a legjobb megoldás. Ezeket a témákat a személyes találkozók alkalmával beszéljük át.
6. Ha nem kapunk választ 1-2 órán belül, akkor ne küldjünk újabb és újabb üzeneteket a partnernek. Ha sürgős az ügy, akkor inkább hívjuk fel. Ha nem sürgős, akkor meg tudunk várni.
7. Az SMS szövegét próbáljuk valóban kurtára fogni és kerüljük a regény hosszúságú SMS küldéseket.
Volt egy pici LED kijelzője, és 30 névjegyet tudott tárolni. Fél órát lehetett vele full akkumulátorral beszélni. Súlya pedig közelítette az egy kilót.
Szólj hozzá Te is!