A gyenge kínai hétvégi ipari termelési adatokat ellensúlyozta, hogy nem sikerült az ENSZ által közvetített tárgyalás Líbiában a Haftar-féle lázadó erők és a kormány között, ami azt jelenti, hogy az ország olajtermelése egyelőre nem áll vissza a korábbi szintre.

A kínai adatok pedig 2021 óta a leghosszabb csökkenő ipari termelési és beruházási trendet mutatják, ami esélytelenné teszi, hogy az ország gazdasága 5%-kal nőjön az idei évben.

A spekulánsok soha nem voltak ilyen pesszimisták az olaj árfolyam kilátásaival kapcsolatban: a Brent kőolajban spekuláló pénzügyi alapok először a történelem során nettó short pozícióba kerültek, vagyis többen várják az árak esését, mint az emelkedést.

Csúcsot döntött az arany árfolyama, közel a 2.600 dolláros szint

Az arany árfolyama új, mindenkori csúcsra emelkedett, az árfolyam közelít a 2.600 dolláros szinthez. Az emelkedés mögött az a várakozás áll, hogy a héten a Fed elindítja kamatcsökkentési ciklusát, elképzelhető, hogy 50 bázispontos vágással indít a jegybank.

arany árfolyama

A Donald Trump elleni újabb merényletkísérlet is segítette az árak emelkedését. A pénzügyi befektetők egyre inkább vásárolják az aranyat, mivel tartanak a gazdaság hanyatlásától és egy esetleges recessziótól.

Mellettük a központi bankok és a kiskereskedelmi ügyfelek is egyre inkább a nemesfém vásárlás mellett teszik le a voksukat.


Pénzügy