Az MNB keddi szigorú üzeneteinek pozitív hatása még tegnap is kitartott, s továbbra is végig 410 alatt maradt az EURHUF kurzus. A Fed ülés vártnak megfelelő kimenetelét viszonylagos nyugalommal vették tudomásul a piacok.

A ma reggel közzétett negyedik negyedéves GDP adat kicsit jobb lett a vártnál, ami a ma napra hozhat némi további optimizmust a piacra. Délután az EKB kamatdöntése és üzenetei lesznek fókuszban a forintpiacon is.

EURUSD: az EKB kamatdöntésére várva

euró és dollár árfolyama a forinthoz képest

A nemzetközi devizapiacon a dollár mérsékelt mozgásokat mutatott az euróval szemben, a Fed kamatdöntése, és az utána következő üzenetek nem mozgatták meg érdemben a kurzust. Tegnap zárásra 1,042-re csökkent a devizapár, a ma reggeli kereskedésben sem volt nagy mozgás.

Kivárás jöhet ma a délelőtti európai GDP adatok és az EKB délutáni kamatdöntése előtt. A 25 bázispontos kamatvágás szinte biztosra vehető, kérdés, hogy lesz-e továbbhaladás a kamatvágásokban az első félévben. Egy laza irányba hajló EKB kommunikáció valószínűleg ismét erősítené a dollárt.

Esik a kőolaj árfolyam, a leendő amerikai kereskedelmi miniszter szerint elkerülhető lenne a Mexikó és Kanada elleni szankció

A kőolaj ára tovább süllyedt a világpiacon. A piac elsősorban azon spekulál, hogy az USA bevezet-e vámokat Mexikó és Kanada ellen. Howard Lutnick — aki a Trump-adminisztráció kereskedelmi minisztere lehet — ugyanis azt nyilatkozta, hogy szerinte elkerülhetők lennének ezek az intézkedések.

Kanada napi 4 millió hordó olajat szállít az Egyesült Államokba, melynek kulcsszerepe van a Midwest (USA középső tartományai) finomítók ellátásában, mivel közel 70%-ban innen kapnak terméket. A vámok emelnék a kanadai olaj árát és a teljes olajpiacon is emelkedést okoznának.

Az arany ára enyhén süllyedt, Jerome Powell és csapata nem csökkentette a kamatokat

Az arany árfolyama süllyedt, miután tegnap a Fed úgy döntött, hogy nem változtat az irányadó kamatokon, ami így marad 4,5% (hitelkamat mértéke). A döntés utáni kommentárból kiderült, hogy a jegybank várakozó állásponton van, egyelőre látni szeretnék, hogy a Trump-adminisztráció mit akar lépni a gazdasági szabályozók változtatásában.

Az amerikai elnök nyomás alá helyezné a Fed-et, hogy csökkentsék a kamatot, de ez a jegybanki függetlenség miatt nem egyszerű kérdés.

 


Pénzügy