Ezzel cirka 430 milliárd forint nettó eredmény már a zsákban van. Viszont az is igaz, hogy a MOL kicsit gyengébb nettó profitjának és az OTP kicsit jobb eredményének kombinációjaként 30 milliárd forint elmaradásban vagyunk az eredeti előrejelzésünkhöz képest.

Ettől függetlenül jó esély van arra, hogy a teljes profittömeg (a négy fő papír esetében) 500 milliárd forint fölött alakuljon, ami ugyan kismértékű visszaesés lenne mind éves, mind negyedéves összehasonlításban, de ettől függetlenül továbbra is szép eredmény lenne. Ezzel különben a magyar piac jó úton járna a felé, hogy idén elérje a 2.000 milliárdos küszöböt a tavalyi 1.757,8 milliárdot követően.

Igen, ez „csak” 14 százalék körüli profitbővülés lenne, míg a BUX idén eddig 33 százalékkal emelkedett. Viszont nem szabad elfelejtenünk, hogy a magyar piac értékeltsége nyomott szinten van, ráadásul év elején még inkább csökkenést vártak a piaci szereplők az eredményekben.

Magyar tőzsdei részvények gazdasági eredményei

Most pedig úgy néz ki, hogy a Richter, az OTP és az MTel eredménye is tovább bővülhet a jövő évben, ami valószínűleg legalább fenntartja majd az idén elért eredményt. Szóval a BUX az 5 körüli PE értékeltségével még a régiós olcsóságból is kilóg lefelé.

Ezt korábban még lehetett azzal magyarázni, hogy a ciklus tetején van a piac, de a szinten maradó, enyhén tovább bővülő eredményekkel ez már nehéznek tűnik. S persze csak a statisztika és a véletlenek szerint lehet majd olyan időszakra számítani, amikor rosszabbak lesznek az eredmények, de ez egyelőre nem látszik.

A láthatatlanra pedig költséges lehet hosszú ideig játszani. Ilyen volt annak idején a német hozam. Tudtuk, hogy egyszer majd emelkedni fog, de erre több, mint 10 évet kellett várni. Addig is – szerintem – érdemes a tétjeinket a valósághoz igazítani.

Az pedig azt mondja, hogy olcsóság van itthon annak ellenére is, hogy új csúcson van a BUX. (forrás: ERSTE)


Pénzügy