A flipperek világa azonban mára nemcsak a kiállításokról, vagy magángyűjteményekről szól: hosszú évek óta például komoly, országos és nemzetközi pontozásos versenysorozatokat is rendeznek ezeken a villogó, zenélő, csilingelő masinákon.

A flipperek iránti növekvő érdeklődésre válaszul Európa vezető játéktermi múzeuma hamarosan a játékautomaták történeti és technikai hátterét, valamint profi játékos fortélyokat egyaránt bemutató előadássorozatot indít Budapesten Flipperakadémia néven.

A rendszeres látogatók és a gyűjtők mellett a játéktermi játékok legnagyobb rajongói valószínűleg a flipperversenyzők. Az elmúlt hónapokban az osztrák és a szlovén nemzeti bajnokságot is magyar flipperezők nyerték meg, a november végén lezajlott 4 napos magyar bajnokságnak pedig kiemelkedően sok külföldi és hazai résztvevője volt.

A budapesti Flippermúzeum a versenyzői tapasztalatra, valamint a technológiai-szervizelési ismeretekre építve jövő tavasszal Flipperakadémia néven edukációs előadásokat indít majd Budapesten, a Ráday utcai Game Galaxy rendezvényközpontban.

A Flipperakadémia elsődleges célja, hogy a még élvezetesebb játékélmény érdekében az előadások résztvevőit, a flipper iránt érdeklődőket az eddig talán kevésbé elterjedt lehetőségekkel, valamint trükkökkel is megismertesse.

Az új küldetések, a legmodernebb technológia megjelenése ugyanis az elmúlt évtizedek során a játékban is változásokat hoztak. A játékmenettel kapcsolatos technikai fogásokat nemzetközileg is jegyzett, díjnyertes hazai flipperversenyzők, Solymosi Gábor és Pálfi Erik mutatják majd be a résztvevőknek.

Ugyanakkor, mivel a gépeket vásárlók, gyűjtők száma is egyre nő, a Flipperakadémia az ő részükre is szolgál majd technológiai információkkal. Az előadásokon szó lesz például a flipperek műszaki felépítéséről is. Aki vásárolt már magának otthonra flippergépet, az általában hamar szembesült  a problémával, hogy az évtizedekkel ezelőtt gyártott, gyakran több tulajdonosi kézen is megfordult masina egyszercsak elromlik.

Rendkívül összetett és egyedi szakértelmet igényel a flipperek karbantartása, a tekercsek, processzorok, mozgó alkatrészek működésének alapjaiba ezért a Flippermúzeum szervizes szakértői vezetik majd be a Flipperakadémiára jelentkezőket.

Az érdeklődők természetesen a flipperek külföldi és hazai történetéből is ízelítőt kapnak majd, XIV. Lajos udvarától Amerikáig, a játék 1942-es New York-i betiltásától 1976-os felszabadításáig vagy éppen Karinthy Frigyes író flippermániájáig bezárólag. A Flipperakadémián a részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött.