A piac megörült a kínai ösztönző csomagnak, ami jelentős áremelkedést indukált az elmúlt héten, s amely kedvező lehet a kőolaj keresletére.

Ehhez járult hozzá, hogy korábban rekordnagyságú eladási pozíciót nyitottak az olajbefektetők, amelyek egy részét most likvidálni kellett. A piac figyeli a közel-keleti eseményeket is, egyelőre nem látszik további eszkaláció, de nem lehet kizárni, hogy a konfliktus bármelyik pillanatban kiújul.

kőolaj árfolyama és az arany árfolyama

Gyengült az arany ára, a piac már csak 25 bázispontos Fed kamatvágást áraz

Az arany árfolyama gyengült, miután a befektetők a pénteki amerikai makrogazdasági adat után már csak 25 bázispontos kamatvágást várnak a Fed-től, aminek hatására a korábbi erős optimizmus alábbhagyott.

Az USA munkaerőpiaca ugyanis erősebb, mint a várakozás, a gazdaság lassulása nem olyan számottevő, mint amire a befektetők számítottak. Az arany árára a közel-keleti konfliktus is pozitív hatással bír, de az elmúlt 24 órában nem történt olyan esemény, ami lendített volna a nemesfém árjegyzésén.

EURUSD devizaárfolyam: 1,10 alatt stabilizálódott a kurzus

A nemzetközi devizapiacon az elmúlt hét jelentősebb dollárerősödése után tegnap már stagnált az EURUSD kurzusa, és a mai nyitás sem ígér nagy mozgásokat. A devizapár ma reggel 1,098-on állt. A héten a fókusz egyre inkább a jövő heti kamatdöntésére terelődhet.

A 25 bázispontos kamatvágás beárazódott, azonban a magas szolgáltatás-infláció és az olajárak újbóli emelkedése nyomán egyáltalán nem biztos, hogy laza hangvételt üt meg az európai jegybank. Az esetleges szigorúbb kommunikáció támaszt jelenthet az eurónak az év hátralévő hónapjaiban.

Lassan tovább gyengül a forint

Tegnap további lassú forintleértékelődés mutatkozott. Az EURHUF a nyitó 401,4-ről zárásra összességében 402-re emelkedett. A mai nyitásban egyelőre nincs nagy elmozdulás. A ma reggel közölt, vártnál jobban alakuló német ipari termelési adatok (2,9 százalékos havi bővülés) javíthatják a hangulatot a forint piacán, a növekedési félelmek oldódásán keresztül.

A délelőtt esedékes szeptemberi államháztartási mérleg adatok hathatnak még rövidebb távon a kurzusra, illetve a csütörtök reggel esedékes inflációs adatok lehetnek még érdekesek. Az elkövetkező napokban a gyors MNB kamatcsökkentések várhatóan folytatódó kiárazódása nyújthat támaszt a hazai devizának.


Pénzügy