A szülész-nőgyógyász-homeopata úgy látja, a szülés ma már sokszor nem esemény, hanem beavatkozási protokoll. Az igazi probléma nem maga a fájás, hanem az, hogy elveszítettük a bizalmunkat a testünkben. A szülő nőkből kórházi páciensek lettek. Az emberiség nagy része már nem tud természetesen, a saját oxitocinjára hagyatkozva szülni, helyette az egészségügyben infúzióból adják annak egy szintetikus változatát.
A természetes oxitocint kis adagokban, szünetekkel adagolja a testünk, időt adva a regenerálódásra; míg a mesterséges oxitocin az infúzióból folyamatosan érkezik, erős fájásokat okozva és az oxitocin receptorok érzékenységét is csökkentve. „Ha mesterségesen túladagoljuk az oxitocint, azzal a legszebb emberi folyamatot romboljuk le: a születést” – figyelmeztet a szakember.
Ráadásul ma már tudományosan igazolt tény: a mesterséges oxitocin átjut a baba szervezetébe is, és hosszú távon befolyásolhatja az idegrendszeri fejlődést, a kötődést és a hormonális működést.
„Volt olyan kismamám, aki 51 évesen, teljesen természetes úton esett teherbe és hozta világra egészséges kisbabáját – homeopátiás és életmódbeli támogatással. Nem csoda történt: csak hagytuk, hogy a teste tegye a dolgát.”
A hormonrendszer finomhangolásában és a szülés folyamán ma már természetes megoldások is segíthetnek. A fájás segítésére gyengéd alternatíva lehet a Caulophyllum-ból készült homeopátiás szer. Szuromi hangsúlyozza: ezek nem varázsszerek, hanem gyengéd eszközök a női test öngyógyító képességének aktiválására.
A valódi megoldás azonban nem egy szer, hanem egy szemléletváltás. Orvosként a szülést nem siettetni kell, hanem kísérni, az oxitocinra pedig kétségkívül szükség van, de csak akkor, ha a testünk termeli.
„Vissza kell adnunk a nőknek azt a lehetőséget, hogy a testükben bízhassanak, ne beavatkozásokkal, hanem támogatással kísérjék őket ezen a szent folyamaton” – hangsúlyozta.