Ezúttal a zlotyn is sikerült fél százalékot hoznia a hazai fizetőeszköznek. A hosszú hónapokig tartó 390 körüli ingadozás után ijesztően fest a négyessel kezdődő árfolyam, ugyanakkor az inflációs különbséggel korrigált kurzus (reálárfolyam) becslése alapján a 400-405 közötti szint tekinthető fundamentálisan reálisnak.

Ma reggel 404,7 körül mozgott az EURHUF jegyzése. A jövő héten érkeznek az októberi inflációs adatok, várakozásunk szerint a bázishatás és az élelmiszerárak megugrása miatt 3,7 százalékra emelkedhet az infláció a szeptemberi 3,0 százalékról.

EURHUF árfolyam elemzés

EURUSD: vágott a Fed, de lassítást vetített előre

A nemzetközi devizapiacon továbbra is nagy kilengések mellett, de gyengült a dollár az euróval szemben, több mint fél százalékkal.

A Fed 25 bázisponttal csökkentette a kamatokat, ugyanakkor jelezte, hogy a lazítások mértéke lassulhat az eddig kedvező konjunktúra adatok fényében. Ma reggel korrigált a kurzus, 1,078 körül járt az EURUSD jegyzése. Pénteken a michigani egyetem felmérésének eredményeire figyel majd a piac.

A kőolaj ára alig változott, a piac a kínai ösztönzőprogramot várja és a Trump-hatást elemzi

A kőolaj ára változatlan maradt tegnaphoz képest. A piac a ma délután bejelentendő kínai ösztönzőprogramot figyeli és azon spekulál, hogy vajon Trump hatalomra kerülése mennyiben változtat az Egyesült Államok Iránnal kapcsolatos politikáján.

Az utóbbi ország 3,7 millió hordó olajat termel naponta, Trump pedig már korábban belengette, hogy sokkal szigorúbb szankciók jönnek az ország ellen. Ezzel együtt a piaci szereplők szerint 2025-ben túlkínálatos lehet a piac, a Vitol nevű kereskedőcég szerint a jövő évben a 70-80 dolláros Brent ár lehet jellemző.

Az arany erősödött, majd 2.700 dollár alá gyengült

Az arany tegnap erős volatilitást mutatott, az árfolyam 2.700 dollár felett is volt, majd ismét ezen szint alá esett. A Fed tegnap 25 bázisponttal csökkentette a kamatokat, ami segítette az aranyat, ugyanakkor a piac aggódik a Trump kormányzat intézkedései miatt, amelyek növelhetik a kamatszintet és az inflációt.

Ez pedig várhatóan fékezi a Fed-et, hogy tovább csökkentse a kamatokat. Az erős dollár rövidtávon szintén aranygyengítő tényező lehet, a dollár is a magasabb kamatfelár miatt erősödött elsősorban.


Pénzügy