Napjainkban sokan fordulnak a gyógyszeres kezelés kiegészítésére vagy enyhébb panaszok esetén helyette különféle táplálékkiegészítőkhöz, amelyek a gyógyszerekkel ellentétben általában nem okoznak mellékhatásokat. Felgyorsult életünk, a városi életmód komoly kihívások elé állítja a ma emberét, a stressz jelentős megterhelést jelent sokak számára. 

Az egészségünkre gyakorolt negatív hatásai miatt törekedni kell a csökkentésére, amelyhez a meditáció, a légzőgyakorlatok, a jóga mellett egyes növényi hatóanyagok is segíthetnek. Ismerje meg a kínai kúszómagnólia hatásait, fedezze fel a Vitalitás Webáruház gyógynövényes étrend-kiegészítőit!

A csodálatos gyógynövények

Mindannyian alkalmaztunk már gyógynövényeket, még ha nem is vagyunk tudatában, ugyanis egyes fűszerek, teaként fogyasztott növények is rendelkeznek gyógyító hatásokkal. Napjainkban egyre többen fordulnak segítségért a gyógyszereknél egészségesebbnek tartott természetes alternatívákhoz.

Az öregek, a füvesemberek tudását ma a fitoterepeuták viszik tovább, és ismertetik meg a nagyközönséggel, hiszen a gyógynövények bizonyítottan segítenek különféle problémákon. A petrezselymet, a rozmaringot, a kakukkfüvet, a majorannát mindenki ismeri és alkalmazza például az ételek ízesítésére, de a kamilla, a levendula, a csalán hatása is közismert. Más kultúrák más gyógynövényeket használnak, amelyek közül sokféle már hazánkban is elérhető táplálékkiegészítő formájában.

Mi az a kínai kúszómagnólia és mire jó?

A kínai kúszómagnólia, tudományos nevén Schisandra chinensis, fás szárú, lombhullató növény, amely Kína északkeleti régiójában őshonos, de Oroszországban, Kanadában és az USA északi részén is előfordul. Az árnyékos, jó vízelvezetésű talajt kedveli, látványos virágzata és ötízű bogyónak is nevezett termése miatt dísznövényként is kedvelt. 

A kínai orvoslás évezredek óta alkalmazza a termését, az 50 alapvető gyógyító szer egyike, a kínai medicina szerinti 5 fontos ízt tartalmazza. Az Európai Gyógyszerkönyvben adaptogén, vagyis a szervezet fizikai, kémiai és pszichés stresszel szembeni ellenálló képességet fokozó és egyensúlyozó, és májvédő hatóanyagként szerepel. Antioxidáns hatású, A-, C- és E-vitamin tartalma jelentős. Ösztrogénszerű hatása is van, így segíthet enyhíteni a menopauza kellemetlen tüneteit. 

Van-e mellékhatása, kinek nem ajánlott a szedése?

Amennyiben a táplálékkiegészítő gyártójának utasítása szerint jár el, a kínai kúszómagnólia bogyójából készült készítmények fogyasztása biztonságos, de terhesség idején nem javasolt. 

Enyhe mellékhatásai lehetnek, az arra érzékenyeknél gyomorégés, gyomorsavtúltengés, gyomorfájás és étvágytalanság jelentkezhet, illetve ritkán viszketéssel, kiütéssel járó allergiás reakciókat is okozhat. Gyomorfekély és reflux esetén nem javasolt a szedése.