Jelenleg 145 százalékos a tervezett jövőbeli vám Kína ellen, ami meg is látszik a kereskedelmi forgalmon a két ország között, és ami a nyersolaj keresletre is negatívan hat.
Tegnap az USA másodlagos szankciót vetett ki egy kisebb kínai olajfinomítóra, ami iráni nyersolajat vásárol. A további szankciók is segítheti az olaj áremelkedését, a befektetők szerint Irán és Oroszország ellen is további lépések várhatóak.
Az arany ára alig változott, a kereskedelmi háború a fő kérdés
Az arany árfolyama kismértékben változott, a piac alapvetően a kínai-orosz kapcsolatok alakulására figyel. Ha a két országnak sikerül nyélbe ütnie egy kereskedelmi megállapodást, az negatív hír lenne az arany számára.
Donald Trump tegnap sikeresen megegyezett az Egyesült Királysággal, ami kedvező volt a részvénypiaci hangulatra. A gyenge dollár segítette tegnap az arany áremelkedését.