Így a nyitó 393,4-ről zárásra összességében 395,1-re emelkedett az EURHUF devizapár. A mai nyitásban viszont ismét forinterősödés látszik, jelenleg ismét 395 alatt folyik a kereskedés.
Számos konjunkturális adat érkezik ma az Egyesült Államokból, ami az EURUSD-n keresztül hathat a forintra is. A kereskedés alapvetően nyári jellege azonban várhatóan nem változik, főleg, hogy sok piac zárva tart ma a régióban.
A kőolaj ára a gyenge kínai fogyasztási adatra csökkent
A kőolaj ára több napnyi emelkedés után csökkent, miután a júliusi adatok szerint 8%-kal esett év/év alapon a kínai olajfogyasztás. A csökkenés főleg a gyengébb gazdasági növekedésnek és a kőolaj termékek cseppfolyós földgázra való felváltásának tudható be.
Ez a hír ellensúlyozni tudta a geopolitikai félelmeket, amelyeket a küszöbön álló iráni támadás okoz. Meglepetésre 1,36 millió hordóval nőtt az USA nyersolaj tartaléka a múlt héten az EIA adatai szerint. Ezzel szemben az API egy nappal korábbi jelentése jelentős csökkentést mutatott a készletekben.
A jó inflációs adat ellenére megbicsaklott az arany ára
Az arany árfolyama annak ellenére süllyedt, hogy a júliusi amerikai fogyasztói inflációs adat kedvezőbb lett, mint a várakozás. A piac azonban ezzel együtt is bizonytalan, hogy a Fed milyen kamatpályát fog kijelölni.
A szeptemberi lépéssel kapcsolatban megoszlanak a vélemények, hogy 50 vagy 25 bázisponttal csökkenti kamatait az amerikai jegybank. A geopolitikai feszültség is lassan kiárazódik, miután Irán egyelőre nem eszkalálja a közel-keleti konfliktust. Az arany idén 19%-kal tudott emelkedni, ami rekord növekedést jelent.