A MesterDent Fogászati Rendelőben teljes körű fogászati ellátásban részesülnek a páciensek. A kilencedik kerületben található rendelőben az elérhető legmagasabb minőségben történnek a kezelések.
A szolgáltatások közé tartozik a szájsebészet, az esztétikai fogászat, az implantológia, a fogpótlások, a mikroszkópos gyökérkezelés, valamint a megfelelően kivitelezett fogszabályozás is.
A fogszabályzó és a fogak tisztításának jelentősége
A szakemberek nem győzik hangsúlyozni, mennyire fontos ügyelni a megfelelő szájhigiéniára, ami a fogszabályzó viselésekor még inkább igaz. Ekkor még nagyobb eséllyel akadnak be ételmaradékok vagy tapad meg a fogakon a lepedék, ezért körültekintő tisztításra van szükség. Ugyanakkor ezt nem könnyű kivitelezni, hiszen a kis tappancsok és ívek megnehezítik a dolgunkat.
Milyen eszközök segíthetik a tisztítást?
Nagymértékben megkönnyíthetjük a saját életünket, ha a hagyományos fogkefénket leváltjuk egy kifejezetten a fogszabályzóhoz kifejlesztett darabra, melynek sörtéi alkalmasak arra, hogy ne csak a fogakat, hanem az eszközt is alaposan megtisztítsák.
Az alaposság eleve fontos, de fogszabályzóval még nagyobb hangsúlyt kell rá helyezni. Éppen ezért minden irányból meg kell tisztogatni a fogakat, tehát felülről, alulról, szemből, valamint negyvenöt fokos szögben döntve is a kefét. Ha az elektromos fogkefe hívei vagyunk, akkor kifejezetten fogszabályzóhoz való pótfejet célszerű beszerezni.
A fogközök tisztítása alapvetően fogselyemmel kiválóan megvalósítható, azonban a bekötött ív miatt fogszabályzó viselésekor ez kiesik az eszköztárunkból. Helyette célszerű az úgynevezett Superflosst preferálni, mely gyakorlatilag egy méretre vágott fogselyem megkeményített véggel. Ha ez nem nyeri el tetszésünket, akkor a fogköztisztító kefe tehet még jó szolgálatot. Ezenkívül a szájzuhany alkalmazása is nagyon hasznos lehet.
Mire kell figyelni az étkezés során?
Ahogy fentebb már említettük, nem csupán a megfelelő tisztításra kell nagy hangsúlyt helyezni, hanem bizonyos életmódbeli tényezőkre is. Étkezés során célszerű kerülni azokat az élelmiszereket, melyek könnyen a fogak és a bracketek közé ragadhatnak. Tipikusan ilyenek a különféle magok vagy az olyan ragacsos édességek, mint a karamell.
A keményebb részeket tartalmazó élelmiszerek szintén problémásak lehetnek, ideértve a csontos ételeket, de akár a pattogatott kukoricát is. Az erős, színező hatású fűszerek használata nem tilos, viszont azzal számolni kell, hogy ezek nagyon csúnyán el tudják színezni a készülék gumi, valamint átlátszó részeit.