Az ERASMUS+ Ösztöndíjprogram keretében 62 újabb hallgató tanul majd az SZTE-n a 2. félévben, akik 12 ország 31 városának 35 egyeteméről érkeztek az SZTE 10 különböző karára. Az ő beilleszkedésüket és tanulmányaik megkezdését segítette orientációs nappal az SZTE Nemzetközi és Közkapcsolati Igazgatósága.
A Szegedi Tudományegyetem mintegy 25 ezer hallgatójával Magyarország egyik legnépszerűbb, nemzetközileg is magasan jegyzett felsőoktatási intézménye. Éppen ennek a nemzetközi sikerességnek köszönhető, hogy folyamatosan magas a külföldi hallgatók és oktatók száma is. 2024 szeptemberében a Szegedi Tudományegyetemre újabb 1200 külföldi hallgató iratkozott be, így jelenleg a szegedi hallgatók mintegy 20 százaléka külföldről, 130 országból érkezett, így összesen közel 5000 külföldi hallgató tanul jelenleg az SZTE-n.
Hozzájuk csatlakozott egy kisebb, ám annál motiváltabb ERASMUS+ ösztöndíjprogrammal érkező csoport 2025 februárjának második hetében. 12 ország 31 városának 35 egyeteméről jöttek, és az SZTE 10 különböző karára fognak járni a tavaszi félévében. A legtöbben Törökországból és Franciaországból érkeztek, a legnagyobb számban pedig az SZTE Szent-Györgyi Albert Orvostudományi karon folytatják tanulmányaikat. Annak érdekében, hogy ez a félév minél hatékonyabban kezdődjön számukra, az SZTE Nemzetközi és Közkapcsolati Igazgatóságának (SZTE NKI) munkatársai orientációs napot tartottak, amelyen Dr. Bene Tamás, az SZTE NKI igazgatója köszöntötte a fiatalokat.
Jól választottatok! Üdvözöllek Benneteket Magyarország legjobb egyetemén! Három Nobel-díjas köthető egyetemünkhöz: Szent-Györgyi Albert, Karikó Katalin és Gérard Mourou. A nemzetközi rangsorokban a Szegedi Tudományegyetem rendre kiemelkedően szerepel. 25 ezer hallgatónk több mint 20 %-a külföldi, amiből az következik, hogy egy kulturálisan sokszínű, barátságos és befogadó hallgatói környezetbe kerültetek.
A magas színvonalú felsőoktatási tanulmányok, a tapasztalatszerzés mellett tehát jó lehetőség az itt eltöltött félév a kapcsolatteremtésre és új barátok szerzésére is. Több külföldi egyetemen is jártam és azt tudom mondani, hogy a mi egyik előnyünk, hogy a város emberi léptékű, az egyetem nem egy elszeparált kampuszon működik, hanem a város szerves részeként, így a kampusz maga a város. Meg fogjátok tapasztalni, hogy ez egy jó közösség, érezzétek jól magatokat, és vigyétek egyetemünk jóhírét! – hangsúlyozta Dr. Bene Tamás.
Az orientációs rendezvény keretében a hallgatók megismerkedhettek a várossal, az SZTE-vel, bemutatkozott az Erasmus Students Network (ESN) szegedi mentorhálózata. A hallgatók hasznos információkat és rengeteg segítséget kaptak, valamint az Erasmus-koordinátorok segítségével pontosan megtudhatták a választott karukhoz kapcsolódóan az itteni félévükkel kapcsolatos fontos, hasznos és hivatalos információkat.
A rendezvény második napján a hallgatók ellátogattak a József Attila Tanulmányi és Információs Központba, ahol megismerkedhettek a könyvtárral és az elérhető hallgatói szolgáltatásokkal, elkészíthették belépőkártyájuk regisztrációját, valamint megismerkedhettek a Szegedi Tudományegyetem Hallgatói Szolgáltató Iroda (HSZI) online ügyintézési platformjaival.