Amikor az egyik partner a tisztelet, a kommunikáció, a testi közelség, a háztartási feladatokba való bekapcsolódás hiányára panaszkodik, akkor nyilvánvaló, hogy krízis kezd benne kialakulni. Vannak, akik korán felismerik ezeket a jeleket/tüneteket, és intézkednek, mert köztudott, hogy a szakítás soha nem hirtelen jön, csupán egy krónikus kapcsolati válság lezárása.
Hányféle párkapcsolati krízis létezik? Melyek a leggyakoribbak?
A párkapcsolatban fellépő válságok többfélék lehetnek, de általánosságban az anyagiakra, a hatalomharcra, valamint a szexuális vágyak válságára korlátozódik. Észre sem vesszük és olyan sötét időszak köszönthet be, amely eltereli a figyelmet arról, ami egy párkapcsolatban igazán fontos.
A kommunikáció, a közös programok hiánya nagyon hamar a hálószobai teljesítményre is kihat. Olyannyira, hogy nemcsak egyre ritkábbak lesznek az együttlétek, de gondok adódhatnak a teljesítménnyel is. Viszont mint mindenre, erre is létezik megoldás, csak akarni kell mindkét fél részéről. A sildenafil egy olyan gyógyszer, amely segít a merevedési zavarok kezelésében, az együttlét során növelve a véráramlást a péniszbe. Rendelés esetén fontos tudni, hogy vényköteles, viszont kapható hagyományos és rágótabletta, illetve folyadék formájában is.
Hogyan lépjünk ki a krízisből együtt, és ne külön utakon?
Pszichológiai szinten az érzések bizony „erodálódnak”, talán a nehézségekhez való eltérő attitűd miatt – az egyik meg akarja beszélni a helyzetet, a másik bezárkózik –, ami a kapcsolat meggyengüléséhez vezet.
A legjobb eredmény akkor érhető el, ha a partnerek nyíltan beszélnek a problémáról, felelősséget vállalnak és hajlandóak elemezni a megoldásokat a helyzet közös megoldására. Válságos pillanatokban a legtöbbször nagyon erős a másik vádaskodására, önmagunk mentegetésére való hajlam, és gyakorlatilag innen indul minden. Akár egy szakember felkeresése is hatalmas segítség lehet, elengedhetetlen pontja az őszinte problémamegoldásnak.