A hazai játékosok inkább az internetes szerencsejátékot preferálják, így például a GGbet honlapján játszanak, vagy egyéb hasonló netes szerencsejáték oldalakon.  Összességében tehát a magyarországi kaszinókban nem forog meg túl sok pénz, különösen más országokkal összehasonlítva. Mivel kis hazánk népessége nem túl nagy, így vannak olyan országok, ahol egyetlen nap alant több pénz forog meg a szerencsejátékban, mint Magyarországon egész évben.

A szerencsejáték alatt azonban nem csupán az itthon népszerű játékokat, például a nyerőgépeket, a pókert és a sportfogadást kell érteni. A világ más részein nagyon különböző játékformáknak hódolnak milliók. Különösen igaz ez például Ázsiában, ahol a pénzért játszható, különféle ajándékokat vagy pénznyereményeket kínáló játékgépek örvendenek hatalmas népszerűségnek. Más országokban a sportfogadásnak van a hazainál sokkal nagyobb hagyománya. Ha tovább olvasol, akkor megismerheted azt az öt országot, amelyet a világ legnagyobb szerencsejátékipari nagyhatalmának számítanak.

Egyesült-Királyság

Az angolszász országokban évszázadok óta nagy hagyománya van a szerencsejátéknak, így nem meglepő, hogy az Egyesült Királyság a világ egyik szerencsejátékipari központja. Az ország nem csupán rengeteg szerencsejátékkal foglalkozó cég és online casino központjaként szolgál, hanem rengeteg híres hagyományos kaszinónak is otthont ad. Ezek közül sok több, mint százéves múltra tekint vissza, a leghíresebb pedig talán a Londonban található Hippodrome.

Az Egyesült-Királyság azon országok közé tartozik, ahol a szerencsejáték soha nem volt illegális, sőt, egy időben még államilag támogatott, előkelő szokásnak is számított. Ebből fakadóan az ország felnőtt lakosságának több, mint fele rendszeresen részt vesz valamilyen szerencsejátékban, elsősorban lottóban vagy sportfogadásban. Az olyan, hazai szemmel nézve egzotikus sportágakra, mint például a lóverseny és az agárverseny, különösen sokan fogadnak, de az angoloknál még akár az időjárásra és a király halálának évére is lehet fogadni.

Szingapúr

Bár Szingapúr egy rendkívül kicsi törpeállam, mégis hatalmas gazdasági központ, így nem annyira meglepő, hogy ilyen előkelő helyen szerepelhet a listán. A kis népességéből adódóan ebben az országban nem a helyi lakosság, hanem inkább a turizmus az, ami pumpálja a szerencsejátékipart. Az országban nagyon erős a szerencsejáték turizmus, hiszen a szomszédos országokban a szerencsejátékot sok esetben nem nézik jó szemmel, így aki megteheti, az inkább ide jön játszani. Rengetegen jönnek ide játszani ennek megfelelően Kínából és Indiából, de a híres luxuskaszinók miatt még akár a világ más részeiről is. A világ egyik leghíresebb modernkori szórakoztatóipari komplexuma, a Marina Bay Sands is itt található, amely egyszerre luxusszálloda és Ázsia egyik legnagyobb kaszinója is. Nem meglepő hát, hogy a szingapúri kaszinók éves forgalma tízmilliárd dollárokban mérhető.

Japán

Számos kutatás igazolta, hogy az ázsiai emberek fogékonyabbak a szerencsejátékra, ami részben abból fakad, hogy magasabb a kockázatvállalási hajlandóságuk. Sok kutatás egyenesen arra jutott, hogy ennek nem csupán kulturális, hanem genetikai okai is vannak. Az egyik legextrémebb példa erre Japán. A japán embereket leginkább brutális munkamoráljukről ismerjük, de legalább ugyanilyen szenvedélyes szerencsejátékosok. Mint szinte mindenben, a Japánok ebben is különutasnak számítanak. A japán szerencsejáték nagyon eltér a világ más részein népszerű játékformáktól. Itt a sportfogadás, a lottó és a klasszikus szerencsejátékok helyett inkább a különféle pénzben játszható játékgépek, ajándékautomaták és az egyéb alternatív szerencsejátékformák a legnépszerűbbek. Érdekesség azonban, hogy Japánban szigorúbbak a szerencsejátékkal kapcsolatos törvények, mint máshol, így a játékban csak a 20 évnél idősebbek vehetnek részt.

Kína

Kína a világ második legnépesebb országa, több, mint 1400 millió lakossal, így annak ellenére felfér a legnagyobb szerencsejáték nemzetek képzeletbeli dobogójára, hogy az országban teljes hatalommal bíró állampárt mindent megtesz a szerencsejáték visszaszorításának érdekében. A szerencsejáték hivatalosan csak Hong-Kong és Makaó különleges közigazgatási területeken legális, azonban ennek ellenére kínaiak százmillió játszanak nap, mint nap országszerte. A kínaiak hasonlóan játékmániások, mint a japánok. Kínában a Japánban is népszerű játékgépek mellett, a különféle fogadások is nagyon népszerűek. A “különféle fogadások” alatt tényleg azt kell érteni, hogy a kínaiak a legextrémebb dolgokra is hajlandóak fogadni, teknősversenytől kezdve bogárviadalokon át gyakorlatilag bármilyen sportra és még ezoterikus dolgokra is. Kínában azonban a lista többi országával szemben még mindig nagy problémát jelentenek a szerencsejátékon belüli csalások.

Amerikai Egyesült Államok

A szerencsejátékról mindenkinek azonnal az USA jut eszébe és nem hiába, hiszen az Amerikai Egyesült Államok továbbra is a világ legnagyobb szerencsejátékos nemzete, köszönhetően az olyan világhírű kaszinóvárosoknak, mint például Las Vegas, Atlantic City vagy Reno. Az amerikaiak nem csak sokan vannak, de magas jövedelemmel is rendelkeznek, így Amerikában összességében több pénz forog a szerencsejátékban, mint négyszer népesebb Kínában. Erre persze az is rásegít, hogy Szingapúrhoz hasonlóan a szerencsejátékturizmusnak itt is hatalmas szerepe van.

Az amerikai szerencsejátékipar piacon évente több, mint 50 milliárd dollár forog meg. A vagyonosabb turisták a világ bármely részéről szívesen utaznak az Amerikai Egyesült Államokba különféle luxusutazásokra, amelyeknek a szerencsejáték és a kaszinózás szerves része. Csak Las Vegas városát 40 millióan látogatják meg évente, annak ellenére, hogy a város helyi lakosainak száma mindössze 650 ezer fő. Ez olyan, mintha Budapestre minden évben 110 millió turista jönne.