Ma reggel láttak napvilágot a januári konjunktúra felmérések adatai, melyek több mint másfél éves mélypontról tanúskodnak. A fogyasztói bizalom decemberi javulása után lefelé korrigált az idei első hónapban. Az indexek alapján a gazdaság felpattanása továbbra is várat magára. Csütörtökön délelőtt 410,8 magasságában jár az EURHUF kurzusa.

EURUSD: 1,04 körül jár a jegyzés

A nemzetközi devizapiacon szerdán is volatilis kereskedés jellemezte az elsőszámú devizapárt, ugyanakkor a nap végére a kezdő értékhez tért vissza a kurzus. Ma reggel erősödéssel indított a dollár, kicsivel 1,04 alatt járt az EURUSD jegyzése.

Ma a kontinensen a fogyasztói bizalmi indexre, illetve délután a tengerentúli segélykérelmi adatokra figyelünk majd. Ezzel együtt a héten hivatalba lépő amerikai adminisztráció lépései dominálhatják a piaci híreket.

Csökken a kőolaj ára, a piac várja a fejleményeket a szankciók kérdésében

A kőolaj ára enyhén süllyedt ma reggelre, miután az API tegnapi jelentése szerint 1 millió hordóval nőtt az USA nyersolaj tartaléka, ami nyolc hét után az első kőolaj készlet bővülés az Egyesült Államokban. A piaci szereplők várják Trump elnök újabb lépéseit, főleg az Irán és Oroszország ellen ígért további szankciókat.

Az új amerikai elnök megfenyegette Oroszországot, hogy ha Putyin nem hajlandó tárgyalni és megegyezni, akkor újabb szigorítások várnak az orosz szénhidrogén exportra. Trump teljesen ki szeretné szorítani Oroszországot az európai piacról, ami részben az amerikai LNG terjeszkedéséről is szólna.

Az arany ára ismért rekord közeli volt

Az arany árfolyama nőtt, az ár a korábbi rekord közelében van. A szereplők figyelik, hogy Donald Trump milyen vámintézkedéseket hoz, amik növelhetik a gazdaságban az inflációs nyomást, illetve a geopolitikai kockázat is emelkedhet.

Egyéb intézkedések, például a bevándorlás megfékezése vagy az adók csökkentése szintén lendületet adhatna a fogyasztói árak emelkedésének. Ez a spekuláció hajtja felfelé az arany árát.


Pénzügy