Amennyiben a vártnál magasabb szám érkezik, az erodálhatja a Fed kamatcsökkentési várakozásokat, tovább erősítve a dollárt.
Eközben a tegnap közzétett ZEW index adatok ismét bizonyságot adtak a német gazdaság rossz állapotáról, ami gyorsabb kamatvágásokra késztetheti az EKB-t. Ez pedig továbbra is nyomást fejt ki a közös európai devizára.
Gyenge maradt a forint
Volatilis kereskedés mellett összességében stagnált tegnap az EURHUF, a zárás kicsivel 411 alatt történt. A forintra kifejezetten rosszul hat a dollár erősödése, az EURUSD kurzusa mostanra 1,06 alá került.
Ez magyarázatot ad a reggeli nyitásban tovább folytatódó forintgyengülésre. Ma az USA-beli inflációs adatokra fókuszálhat a forintpiac is. A hét hátralévő részében a figyelem egyre inkább a közelgő MNB kamatdöntő ülésre (jövő kedd) terelődhet.
Ilyen árfolyam mellett vélhetően szóba sem kerül a monetáris enyhítés. Érdekesen alakulnak a piaci kamatvárakozások; a forint gyengülő hullámaira válaszul az FRA piac kamatemelés-árazási hajlandósága is erősödik az elkövetkező hónapokra nézve.
A kőolaj ára a novemberi mélypontján stabilizálódott
A kőolaj ára a novemberi mélyponton maradt, egyelőre úgy tűnik, itt stabilizálódtak az árak. A szakértők szerint ugyanakkor nem kedvezőek a kilátások: a keresleti kép továbbra is gyengülést mutat.
A nagy elemzőházak sorra hozzák ki előrejelzéseiket 2025-re, melyben kisebb olajárakat becsülnek előre. A Morgan Stanley jövő év végére 66 dolláros hordónkénti Brent árra számít, ami 2026-ban 70 dolláros átlagárra emelkedhet.
A 2.600 dolláros szint egyelőre tartja az aranyat
Az arany árfolyama tovább gyengült, ugyanakkor a 2600 dolláros szint mintha támaszt nyújtott volna az árak esésének. A piac aggódik az erős dollár és a trumpi gazdaságpolitika inflációnövelő hatása miatt. A zöldhasú kétéves csúcsra jutott a többi devizához képest.
A piac az amerikai fogyasztói árak alakulására figyel, az adat ma délután jelenik meg. A piac 2,6%-os év/év alapú áremelkedésre számít október hónapban.